Oznakowanie instalacji uzytkowych w budynkach

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje wykorzystanie we każdych obiektach obiektach budowlanych, na które zgodnie z aktualnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których robi się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia uzyskuje się wszędzie tam, gdzie mamy do robienia z szerszymi skupiskami ludzi, tzn. w sklepach pracy, w urzędach, w budynkach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, albo te w zakładach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w istot strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma strategiczne stanowisko w postaci ratowania zdrowia i działania osób, które odnalazłyśmy się w stanie zagrożenia, zwiększając możliwość na osiągnięcie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który daje spożywa w popularny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono uszyte z ciekawej folii samoprzylepnej z zastosowaniem doskonałej klas kleju, co dostarcza mu wielką moc i twardość w uciążliwych warunkach albo z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na granicy w domu najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z wnętrza lub budynku. Folia, z której odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w dużych warunkach związanych z wyłączeniem prądu lub także z bogatym zadymieniem, które ogranicza widoczność.